Atrakcje Turystyczne

Ośrodek Narciarski Harrachov

Ośrodek Narciarski Harrachov - na narciarzy czekają doskonale przygotowane trasy biegowe i nartostrady, które w przypadkach braku śniegu są sztucznie zaśnieżane działkami śnieżnymi. Kompleksową opiekę zapewniają serwisy nart zjazdowych i biegowych, wypożyczalnie nart oraz szkółki narciarskie. Dla amatorów biegania na nartach jest wokół Harrachova utrzymywana magistrala narciarska długości 30 km. więcej »

Muzeum Górnictwa

Muzeum Górnictwa oraz sztolnia w Harrachovie znajduje się na wschodnim skraju Harrachova u podnóża szczytu Ptačinec. Dla zwiedzających jest udostępniona sztolnia o długości około 1000 m. Zobaczyć można typowy wygląd kopalni, kompletną maszynę wyciągową, wózki kopalniane, lokomotywę akumulatorową, ładowarkę. więcej »

Harrachov 654

Huta Szkła, Browar i Piwne SPA

Huta Novosad & Syn to prywatna, druga najstarsza huta szkła w Czechach. Z Hutą połączona jest stylowa restauracja z własnym mini browarem. Przy browarze działa również piwne Spa - do piwnej kąpieli wykorzystywane jest niepasteryzowane lokalne piwo drożdżowe. więcej »

Nový Svět 95

Wodospad Mumlawy

Wodospad Mumlawy to turystyczna atrakcja w pobliżu Harrachova, ok 1,5 km na wschód od centrum Harrachova. Wodospad Mumlawy ma wysokość około 10 metrów i jest bardzo szeroki. Woda potoku spada z granitowych bloków tworząc na dole zagłębienia zwane Czarcimi Okami. więcej »